No Facebook sekotājiem līdz Tava biznesa klientiem

Tātad, Tu esi izveidojis sociālo mediju mārketinga pamatus. Tas ir lieliski, bet tagad laiks pacelties uz nākamo līmeni.

Šodien mēs aprakstīsim vienkāršus un efektīgus veidus kā uzlabot savu Facebook darbību, lai iegūtu vairāk sekotājus, veicinātu to iesaisti un vestu tos uz Tavu mājaslapu.

Sāksim ar Taviem mērķiem.

KĀ NOTEIKT TAVUS FACEBOOK MĀRKETINGA MĒRĶUS? Tev nav nepieciešams tagad dzirdēt mūsu dzīves stāstu, bet mēs nesen esam uzsākuši strādāt pie mūsu Facebook lapas rādītāju uzlabošanas.

Taču sākumā mums bija nepieciešams saprast, kādi ir mūsu mērķi.

Tev iespējams nav tieši tādi paši mērķi kā mums, bet Tu noteikti vēlies vairāk sekotājus, iesaisti un veicināt pārdošanu un mājaslapas apmeklējumu skaitu. Šie ir mērķi par kuriem mēs runāsim šajā rakstā.

MĒRĶIS #1: IEGŪT VAIRĀK FACEBOOK SEKOTĀJUS Visi grib vairāk sekotājus, vai ne? Mums noteikti nav Tev jāstāsta, kāpeč Tev vajag vairāk sekotājus, bet gadījumā, ja Tu nezināji, tad sekotāji un ‘patīk’ rada uzticību cilvēkos, kas pēta Tavu Facebook lapu, pirms tie izvēlās produktu vai pakalpojumu.

AdEspresso to izpauž vislabāk. Citējot viņus:

“More likes = more trust = more purchases”

Tavam biznesam augot, Tavi Facebook sekotāji visticamāk arī augs, taču ir daudzi papildus soļi, ko tu vari veikt, lai iegūtu vairāk Facebook sekotājus.

Te ir daži veidi, kā to darīt.

FACEBOOK ‘LIKE’ KAMPAŅAS. Tu visticamāk iepriekš esi jau redzējis Facebook ‘patīk’ kampaņas. ‘Patīk’ kampaņa ir tieši tas, kā tas izklausās – reklāmas kampaņa Facebook tīklā ar konkrētu mērķi atrast cilvēkus, kas ir ieinteresēti Tavā biznesā un iegūt šos cilvēkus kā Tavas lapas sekotājus.

‘Patīk’ kampaņas ļauj Tev maksāt par 1000 impresijām vai par sekotāja iegūšanu.

Ir ierasts notēmēt uz pielāgotām mērķauditorijām vai uz interesēm balstītām mērķauditorijām, taču vislabāk ir šo uzdevumu uzticēt sociālo mediju mārketinga speciālistiem. Savādāk var gadīties, ka Tu izšķērdē naudu, rādot reklāmu nepareizajiem cilvēkiem.

AICINI CILVĒKUS, KURI JAU IR SPIEDUŠI ‘PATĪK’ UZ TAVIEM FACEBOOK IERAKSTIEM, LAI SEKO TAVAI FACEBOOK LAPAI. Šis ir ļoti vienkārši un mēdz ļoti labi darboties, jo cilvēki, kurus aicini, jau ir ieinteresēti Tavā biznesā.

Šie ir soļi, lai aicinātu cilvēkus sekot Tavai lapai:

Uzej uz kāda nesena ieraksta. Uzspied uz saraksta ar cilvēkiem, kas ir uzspieduši ‘patīk’ uz Tava ieraksta. Tu redzēsi logu, kur rakstīts “Invite to like [Tava lapa]”. Mums tas ir “”Invite to like Anclaren Digital Solutions”. Redzi, kur ir rakstīts “invite”? Spied to un sāc aicināt. Ja tev uz mobilās ierīces ir Facebook Pages Manager aplikācija, Tu vari to darīt, kamēr aizmiedz un uzmet savu telefonu sev uz sejas.

Bet nopietni. Šis ir ļoti efektīgs un viegls veids kā iegūt vairāk sekotājus. Pamēģini un dod mums ziņu par to, kā tas priekš Tevis strādāja.

Vērts pieminēt, ka šī iespēja ir pieejama tikai tām lapām, kurām ir zem 100000 esoši sekotāji.

PIEVIENO FACEBOOK “PATĪK” IKONU SAVĀ MĀJASLAPĀ. Pievienojot Facebook “patīk” pogu savā mājaslapā, Tu mudini cilvēkus, kas ir atraduši Tevi caur meklētājprogrammu, piemēram, Google, lai sasaistās ar Tavu biznesu arī Facebook platformā.

Tu vari arī sasaistīt savu Facebook lapu e-pastos, lai tādējādi veicinātu apmeklējumus. Ja Tavs mērķis ir iegūt vairāk Facebook sekotājus, Tev vajag piesaistīt savu Facebook lapu vienmēr, kad tas ir iespējams (un justies adekvāti par to).

MĒRĶIS #2: IEGŪSTI LIELĀKU FACEBOOK IESAISTI Iegūt lielāku iesaisti var būt grūti. Visi grib kļūt virusāli (no angļu valodas viral), bet vairums biznesi, kas fokusējas uz sociālo mediju mārketingu apzinās, ka iesaiste mēdz stabili augt, ja tu pie tā strādā.

Turklāt, kļūt virusālam (viral) ir īslaicīgi. Ir labāk stabili un pakāpeniski palielināt iesaisti, nekā redzēt vienu strauju pieaugumu, tikai, lai redzētu, kā Tavas lapas iesaiste tik pat strauji nokrīt un ir tur par, kur tā bija, pirms Tu biji virusāls.

Strādāsim pie tā, lai Tavas lapas iesaiste stabili augtu.

Šie ir daži veidi, kā veicināt Facebook iesaisti:

Publicē jautājumus un jautā cilvēkiem, lai komentāros atbild uz tiem. Jautā, lai spiež “patīk” un “dalīties”. Izklausās vienkārši, vai ne? Jo tas tā ir. Lūdz saviem sekotājiem, lai dalās ar Taviem ierakstiem un spiež “patīk”. Pamēģini izveidot konkursu. Palūdz sekotājiem, lai spiež “patīk” un dalās ar Tavu ierakstu, lai gūtu iespēju vinnēt kuponu vai atlaidi. Tikai pārliecinies, ka dari to saskaņā ar Facebook promociju vadlīnijām. Spied “patīk”, kad kāds dalās ar kādu no Taviem ieraksties vai kad piemin Tevi kādā ierakstā. Atbildi uz visiem komentāriem savos ierakstos. Un neaizmirsti uzspiest “patīk” uz pozitīvajiem un atrisināt negatīvos. Publicē vizuālus ierakstus. Attēli un video gūst vairāk iesaisti, nekā tikai-teksta ieraksti. Esi pastāvīgs. Dēļ tā, ka Facebook algoritms dod priekšroku draugiem un radiniekiem pāri zīmoliem, Tev ir nepieciešams pastāvīgi publicēt ierakstus, lai pastiprinātu iespēju, ka tos pamana. Turklāt, ja Tu pastāvīgi nepublicēsi, Tavi sekotāji var par Tevi aizmirst. Paliec viņu prātos, regulāri parādoties viņu Facebook jaunumos. Izmanto to, kas ir strādājis pagātnē. Novērtē iepriekšējos ierakstus, kas ir saņēmuši lielu iesaisti. Ja tas ir tas, kas rezonē ar Tavu auditoriju, tad arī to Tev vajadzētu vairāk publicēt. Izvērtē, kuros laikos publicēt ierakstus. Iztestē dažādus publicēšanas laikus, lai redzētu, kad Tu gūsti vislielāko iesaisti (Tu vari analizēt sniegumu iekš savas Facebook lapas ieskatiem). Izmēģini Facebook reklāmas, lai paplašinātu sasniegto auditoriju un palielinātu iesaisti. MĒRĶIS #3: VED APMEKLĒTĀJUS UZ SAVU MĀJASLAPU Sociālie mediji var būt varens veids, kā iegūt vairāk mājaslapas apmeklētājus un vest cilvēkus uz lapām, kas ir izstrādātas tā, lai virzītu klientus cauri pirkšanas procesam.

Šeit ir daži veidi, kā to darīt.

Dalies ar jaunumiem par savu darba laiku. Katru reizi, kad veic izmaiņas savā darbalaikā (dēļ sezonas vai kāda cita iemesla pēc) ļauj saviem Facebook sekotājiem zināt. Uzraksti veiklu ierakstu ar saiti uz lapu savā mājaslapā, kurā norādīts darba laiks. Dalies ar bloga ierakstiem savā Facebook lapā. Ja Tavam biznesam ir blogs, dalies ar tiem savā Facebook lapā, lai to redzētu Tavi sekotāji. Ievieto saiti uz blogu un uzraksti īsu aprakstu par ko tas ir. Pievieno jaunu pakalpojumu vai produktu. Sasaisti to ar lapu, kur atrodams šis konkrētais priekšmets un ļauj saviem sekotājiem zināt par jaunumiem. Dalies ar savām akcijām. Esi uzsācis jaunu akciju? Dalies ar saiti uz nolaišanās lapas vai kuponu, lai to zinātu Tavi sekotāji. Pievieno savā Facebook lapā saites uz savu mājaslapu. Tu vari pievienot savu mājaslapu Facebook lapai ‘about’ un ‘Our Story’ sadaļās, tāpēc izmanto šo iespēju. PĒDĒJĀS DOMAS PAR FACEBOOK MĀRKETINGU Lai jebko, ko tu darītu ar savu sociālo mediju mārketinga plānu, esi pastāvīgs. Šis ir labākais veids, lai nodrošinātu sava biznesa Facebook sniegumu.

Cerams, ka šie vienkāršie, taču efektīgie ieteikumi spēs Tev palīdzēt.

Ja vēlies, lai Tavs bizness būtu tirgus līderis, Tev noteikti ir jānostiprina sava digitālā mārketinga stratēģija. Digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN palīdzēs tev sasniegt jaunus klientus un veicināt pārdošanu ar sociālo mediju un citu digitālo kanālu palīdzību.