5 ideju ģenerēšanas metodes blogu saturam

Vai tev šķiet, ka tava radošuma aka ir izžuvusi? Mēs padalīsimies ar metodēm un rīkiem, kas palīdzēs tev iekustināt radošuma riteņus un ģenerēs svaigas idejas tavam bloga saturam.

Pat visrūdītākie satura veidotāji starp mums mēdz iztukšot savus ideju krājumus priekš jauniem blogu saturiem. Un tas ir OK.

Kas nav OK: aizpildīt to tukšumu ar ap zīmolu centrētu saturu. Kad mēs nezinām par ko rakstīt, daudzi no mums izvēlās rakstīt par sevi – savu zīmolu, saviem produktiem, saviem pakalpojumiem. Tā vietā, lai radītu saturu, kas atbild uz mērķauditorijas jautājumiem, mēs rādām, cik forši mēs esam. Mēs pārdodam. Un uzmini nu?

Neviens to negrib dzirdēt.

Džo Pulizzi no Satura Mārketinga Institūta piedāvāja 80/20 satura likumu jau 2010. gadā. Tas ir bāzēts uz Pareto principu un izskatās šādi:

80 procentiem no satura ko tu radi, vajadzētu būt noderīgai informācijai, kas risina tava klienta problēmas. 20 procentiem vajadzētu būt pārdošanas saturam, kas ir fokusēts uz tava produkta un tā īpašībām. Kad tava radošuma aka ir izžuvusi, pretojies tieksmei rakstīt par sevi. Sekojošie ieteikumi un rīki palīdzēs tev radīt jaunas idejas svaigam bloga saturam, ko tava auditorija patiesi vēlās lasīt.

  1. IZMANTO ATSLĒGAS VĀRDU RĪKUS Atslēgas vārdu rīki ģenerē aktuālus long-tail atslēgas vārdus un atslēgas vārdus, kas saistīti ar jebkurām tēmām, dodot ieskatu tajā ko cilvēki meklē un kā viņi to meklē. Daži rīki, ko mēs izmantojam savā ofisā ir:

Moz SEMRush Keyword Tool Google Keyword Planner Answer the Public Sāc, ierakstot vienu vai divus atslēgas vārdus vienā no šiem rīkiem, un sāc ‘bakstīties apkārt’. Pārbaudi atslēgas vārdu ieteikumus, long-tail terminus un saistītos jautājumus, ko cilvēki jautā. Tad sāc ģenerēt idejas, kas balstītas uz tā, ko tu esi atradis.

Pro triks sūdzības: Atslēgas vārdu rīki palīdz tev atpazīt trendus, bet tu nevari uzticēties meklējumu skaitam, ko tie piedāvā. Piemēram, mēs ielikām atslēgas vārdu “satura mārketings” divos no augstāk minētajiem rīkiem vienā laikā; viens no tiem norādīja ikmēneša meklējumu 14800 apmērā un otrs norādīja 2900.

  1. KONSULTĒJIES AR GOOGLE IETEIKUMIEM Tu noteikti jau esi iepazinies ar Google Suggest, bet tu iespējams to no neizmanto kā daļu no ideju ģenerēšanas procesa. Tas arī labi noder šim procesam.

Tu zini, kad tu sāc rakstīt kaut ko meklēšanas ailē, Google jau paredz ko tu domā. Tie ieteikumi ir balstīti uz to, ko citi cilvēki meklē, un bieži vien tie der kā labi bloga temati.

Piemeram, kad tu iekš Google raksti “reklāmu”, tas iesaka:

Ja tu esi reklāmdevējs, tu tikko esi dabūjis vairākas blogu rakstu idejas.

  1. PĀRBAUDI ‘PEOPLE ALSO ASK’ SADAĻU Šī ir vēl viena Google funkcija, ko tu jau noteikti pazīsti, bet iespējams neizmanto ideju ģenerēšanai.

Kad tu meklē kaut ko, Google dažreiz izmet ‘People Also Ask’ sadaļu kaut kur pa vidu meklējumiem. Google iesaka saistītas tēmas, kas varētu tev būt noderīgas un kas ir balstītas uz to, ko cilvēki meklē. Paskaties – es meklēju “how to choose a college” un parādījās sekojošā People Also Ask sadaļa:

Taču People Also Ask sadaļa neparādās pie katra meklējuma. Tā parādās pie plašām tēmām angļu valodā, bet tas arī nav līdz galam saprotams… Jo tā ir Google…

  1. IEDZIĻINIES SOCIĀLAJOS MĒDIJOS, FORUMOS, KOMENTĀRU SADAĻĀS UN CITUR. Ej uz vietnēm, kur cilvēki uzdod un atbild uz jautājumiem. AskFM, LinkedIn grupās, Yahoo Answers, Quora, Reddit – sociālā daba šajās platformās liek tām būt labām vietām, kur ģenerēt idejas, jo tās tev pasaka, ko īsti cilvēki cenšas saprast.

Ej cauri viņu jautājumiem un komentāriem lauciņos, kas ir saistīti ar tavu industriju, lai redzētu, vai tu spēj izveidot bloga rakstu, kas uz tiem atbild.

  1. Runā ar cilvēkiem

Jauna ideja: uzsāc sarunu. Ar īstiem, dzīviem cilvēkiem.

Runā ar saviem pārdevējiem un klientu apkalpošanas darbiniekiem. Kādus jautājumus viņi dzird visbiežāk? Ar kādām problēmām tie saskarās? Kādu saturu viņi vēlētos, lai varētu palīdzēt ar viņu darbiem? Kas pietrūkst kompānijas visbiežāk uzdoto jautājumu sadaļā?

Runā ar saviem klientiem un ieinteresētajām pusēm. Kādas ir viņu problēmas? Kas padarītu viņu dzīves vienkāršākas? Kas viņiem interesē? Ko viņi novērtē? Kā tava kompānija var viņiem palīdzēt?

Izmanto šīs sarunas, lai ģenerētu idejas jauniem blogu rakstiem, kas adresē šīs problēmas.

KAD NEKAS NESTRĀDĀ, SPIEGO. Ha ha… Spiegot… Bet nopietni. Veido konkurentu satura analīzi.

Katrs varens rakstītājs apgalvo, ka lasa citu darbus, lai iedvesmotos; mūziķi un mākslinieki dara to pašu. Kad esi iesprūdis, pārbaudi, ko dara konkurenti.

Kā arī, mēs, digitālo risinājumu aģentūra ANCLAREN, varam palīdzēt ar kvalitatīva satura veidošanu tavam uzņēmumam, kas būs balstīts uz Pareto principu un veicinās klientu piesaisti un pārdošanu. Sazinies ar mums un apskati mūsu pakalpojumus šeit.